Türküler TRT MÜZİK ekranlarında “usta yorumcu” Güler DuMAN ile yeniden dile geliyor….

Türk Halk Müziğine önemli seslerinden biri olan duman, türküye gönül veren bir çok hayranına TRT Müzik ekranlarında ulaşıyor. Muhteşem sesi, yorumu ile, insanı kendine hayaran bırakan alcak gönüllü vve terbiyesiy ile gerçek bir insan olan halk müziğine çok emek veren, Dost olan Güler Duman, 30. sanat yılında bir çok eseri yeniden ve sanatçı dostlarıyla birlikte bir albümde topladı. Bu birliktelik ve türkü dostluğundan yola çıkarak türküler dile geldi projesi bir TV proğrama dönüşerek TRT Müzik ekranlarında yerini aldı.
Güler Duman, her hafta Türk Halk Müziğinin önde gelen ustalarını TRT Müzik ekranlarına konuk alarak, yüreğimizin dili başımızın yeli olan türkülerimizi birlikte seslendirecekler.
Güler Duman Türküler Dile Geldi proğramı hakkında “ Hayatımızın her anında bir türkü vardı kulaklarımızda beşikten bugüne kadar.Hep gurur duyduk bu memleketin evlatları olmaktan.Mirasımız çok çok kıymetli bunun bilincindeyiz ve biliyoruz ki bu mirası geleceğe taşımak, yaşatmak içinde verilmesi gereken emek hayli zor bir yolculuk gerektiriyor.
Türküler dile geldi programını işte bu sorumluluk ve türkülere olan saygımızla, sevgimizle hazırlamaya karar verdik…”

GÜLER DUMAN; HER PERŞEMBE 20.15 DE, “TÜRKÜLER DİLE GELDİ” ADLI TV PROGRAMI İLE TRT MÜZİK EKRANINDA…. detayli bilgileri asagidaki internet sayfalarinda bulabilirsiniz !

http://trtmuzik.net.tr/Program/Detail/5146557/turkuler-dile-geldi

http://www.facebook.com/pages/TRT-Güler-Duman-ile-Türküler-Dile-Geldi/614213878628796

http://www.facebook.com/groups/125479097638374/

Program Afisleri